Bežky Lipno Frymburk

Běžecké tratě Lipno Frymburk

Jestliže rádi jezdíte na běžkách, tak Lipno Vás z tohoto pohledu určitě nadchne. Na Lipně a ve Frymburku je za vhodných sněhových podmínek připraveno cca 40 km upravovaných běžeckých tratí.

Běžecké stopy na Lipně se táhnou až do nadmořské výšky 993 m a nabízí především krásné výhledy do široké krajiny. Běžecké stopy Lipno-Frymburk nebývají ani v obložení turistů. Tlačenice na Vás zde nikdy nečeká. Běžkařský sport je proto na Lipně vhodný pro rodiny s dětmi a pro ty z Vás, kteří milují klidné sportování, čerstvý zimní vzduch a kratší výlety.

Běžecké stopy Lipno / Frymburk - aktuálně

  • Trasy pro klasiku i bruslení na Frymburských loukách - upraveno --- km
  • Trasy pro bruslení na Pasečné - upraveno --- km navazují na upravené stopy v Rakousku (TraumArena Loipe)
  • Výška sněhu - --- cm

Běžkařské tratě jsou prozatím neupravené. Běžkování na neupraveném terénu je možné.

Jedinečným zážitkem, jak pro rekreační běžkaře, tak pro odolné sportovce, je běžkování na zamrzlém Lipně! K dispozici máte nekonečně překrásnou plochu jezera. Zážitek, na který se nezapomíná. Na aktuální stav Lipenské magistrály se můžete podívat zde.

Vzdálenost od našeho resortu k zamrzlému lipenskému jezeru je skutečně jen pár kroků.

Lyžařská Šumavská magistrála vede napříč Šumavou a spojuje ji od Železné Rudy až k Lipnu. Vede nejkrásnějšími partiemi od Modravy, romantickou krajinou Karla Klostrmanna, okolo Březníku, pramenů Vltavy, ke Schwanzenberskému plavebnímu kanálu, až k Zadní Zvonkové. Zde se Šumavská magistrála napojuje na tratě v okolí Schönebenu a Hochfichtu až k Lipnu. Celkem lze po ní ujet až 140 km.


Běžecké tratě Lipno - Frymburk - Nástupní místo

Ideální nástup na běžeckou trať mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem je přímo u fotbalového hřiště v Lipně nad Vltavou.


Běžecké vybavení

V případě, že nemáte běžecké vybavení, nebo si chcete poprvé běžky na Lipně vyzkoušet, tak v resortu Landal Marina Lipno Vám vše zajistíme. Přímo v areálu Landal Marina Lipno máme pro Vás resortní půjčovnu sportovního a lyžařského vybavení Lipno Centrum, která Vám zajistí za výhodné ceny veškeré lyžařské vybavení.

Běžecké tratě jsou vhodné pro úplné začatečníky, ale na své si přijdou i pokročilí bežkaři.

Běžecké tratě

TrasaDélka
Frymburský okruh (modrý) 10 km
Červená 10 km
Zelená 4 km
Bílá 5 km
Bruslařská 11 km

Podrobné informace o výletech na běžkách v okolí Lipna a v rakouském příhraničí Vám rádi poskytneme na recepci nebo v půjčovně lyží v našem resortu. Žádné vybavení si ani nemusíte brát z domova. Stačí zajít do naší půjčovny přímo v areálu resortu Landal Marina Lipno a vše si půjčit. Pro naše hosty vždy za výhodné ceny!

ZAREZERVUJTE SI POBYT U NÁS