Dovolená s dětmi na Lipně

Šťastné děti a spokojení rodiče na společné dovolené na Lipně

Není žádným tajemstvím, že plánování rodinné dovolené je pro každého rodiče velkou výzvou. Někdy je velmi složité naplánovat společný čas tak, aby se naše děti nenudily a zároveň abychom si jako rodiče společnou dovolenou také dostatečně užili.
Právě proto se snažíme připravit dostatečně bohatou nabídku aktivit, ze které si stačí jen vybrat.

Aktivity pro rodiny s dětmi na Lipně

 • Aquaworld Lipno
 • Dětský koutek Bollo
 • Tvořivé dílny pro děti
 • Diskotéky pro ty nejmenší
 • Xbox hry
 • Království lesa
 • Stezka korunami stromů
 • Bobová dráha
 • Rodinná cyklotrasa Floutrejl
 • Lanové centrum
 • Půjčovna sportovního vybavení
 • Sjezd na koloběžkách
 • Minigolf v resortu
 • Bikepark
 • Čtyřsedačková lanová dráha
 • Frisbee park
 • 100+ km cyklostras kolem Lipna
 • Vyhlídkové plavby
 • Dárky z dovolené
 • Motýlí dům Lipno
 • Dětská hřiště přímo v areálu

Aktivně spolu

Království lesa na Lipně

Lanové centrum

Pro rodiny, které preferují společnou aktivitu a které se nebojí vyzkoušet své fyzické schopnosti, doporučujeme návštěvu Lanového centra. Na skvěle připravených lanových trasách s různou obtížností si každý najde svoji výzvu. Každá výprava je pod odborným dohledem, který se stará nejen o Vaši bezpečnost, ale dokáže Vám poradit s optimální trasou nebo pomoci s technikou lezení. Na všechny lezce pak čeká odměna v podobě lanového sjezdu přes blízký rybník.

Království lesa

Lesní hřiště s názvem Království lesa je optimální pro rodiny s aktivními dětmi, jejichž rodiče chtějí se svými ratolestmi sdílet krásné prostředí dětského parku se spoustou přírodních prolézaček, skluzavek, houpaček a velmi oblíbených nafukovacích ploch určených k neomezenému skákání a hopsání.

Frisbee park

Máte-li v oblibě společnou zábavu s frisbee, můžete si poměřit své dovednosti v přilehlém Frisbee parku, kde je připraveno 9 discgolfových jamek v celkové délce 762m.

Stezka korunami stromů

V blízkosti Království lesa a Frisbee parku je také velmi vyhledávaná Stezka v korunách stromů, která nabízí společnou procházku spojenou s krátkými odbočkami, na kterých si mohou malí i velcí odvážlivci vyzkoušet chůzi po speciálně připravených přechodech. Nádherná vyhlídka z vrcholu stezky může být navíc okořeněna sjezdem v nejdelším suchém tobogánu v České republice, který je zajímavým adrenalinovým zpestřením naučného výletu.

Sjezd na koloběžkách

Dle aktuální kondice se k výše zmíněným atrakcím lze dostat pěšky po lesní pěšince nebo si cestu zpříjemnit Lanovou dráhou, která Vás dopraví až k samotným atrakcím. Cestu zpět si můžete zpestřit Sjezdem na koloběžkách, které si můžete vypůjčit přímo u Stezky korunami stromů.

Když nevyjde počasí

Bazén Marina Lipno

Aquaworld Lipno

Ať již jako náhradní program v případě špatného počasí nebo jako společnou relaxaci po rodinném výletu můžete navštívit Aquaworld Lipno, který přímo sousedí s naším areálem. Relaxace ve vířivce, sjíždění tobogánu nebo bazén s protiproudem Vám nabídnou spoustu nádherných zážitků, které si určitě nadlouho spojíte se vzpomínkami na Vaši rodinnou dovolenou v našem areálu Landal Marina Lipno.

Aquaworld Lipno se nachází hned vedle resortu Landal Marina Lipno. Z apartmánu je to proto do aquaworldu doslova jen pár kroků. Prosklené stěny nabízí výhled z bazénu přímo na překrásné panorama Lipenského jezera. 

Zábava pro děti a odpočinek pro rodiče

Dětský koutek Bollo Marina Lipno

Dětský koutek Bollo

Každý rodič někdy potřebuje relaxovat, a pokud se najde spojení mezi aktivitami pro děti a odpočinkem pro dospělé, je relaxace o to účinnější.
Právě takové spojení nabízí pro děti nezapomenutelný medvěd Bollo, který je maskotem našeho areálu.

Vstup do dětského kouktu je pro hosty Landal Marina Lipno zcela zdarma

Bollo - Tvořivé dílny pro děti

Kromě her si můžete v dětském koutku Bollo i něco vyrobit. Tvořivé dílničky u nás patří mezi prověřené a po léta oblíbené animační programy.
Děti si za pomoci profesionálních animátorů vyrábějí lampionky na lampionové průvody, pohlednice a další pěkné výrobky, které si odvážejí jako památky z dovolené .

Bollo - Diskotéky pro ty nejmenší

Medvěd Bollo je skvělým tanečníkem, a tak rád pořádá v dětském koutku Bollo také diskotéky pro děti i rodiče. Ty jsou u dětí zvlášť oblíbeným programem.
V létě je hitem dětská diskotéka u trampolíny , kterou si s dětmi užívají i rodiče a po které následuje další zábava u táborového ohně.

Bollo - Xbox hry

Jdeme s dobou a nezapomínáme ani na starší děti, které by si na dovolené chtěly „zapařit“ své oblíbené hry. Právě pro ně jsme připravili kinetické hry Xbox.
K dispozici jsou i pohyblivé herní konzole a taneční podložky. Zaručená zábava za každého počasí.

Bollo - Dětské kino

Dostat děti do postýlek je vždy těžké, ale pohádka na dobrou noc zabere vždy, a tak jsme pro naše malé návštěvníky přichystali večerní Bollovo dětské kino plné pohádek a večerníčků.
Děti si společně užijí oblíbené animované pohádky promítané na plátně. Stačí se zachumlat do spousty polštářků a sedacích vaků a hurá do říše pohádek. 

Bollo - Dárky z dovolené

Na Vaši dovolenou budete jistě rádi vzpomínat a na památku z dětského koutku Bollo si děti mohou odvézt výrobky, které si samy vyrobí v tvořivých dílničkách, nebo si vybrat dárek z široké nabídky omalovánek, pastelek, plyšáků, hrníčků, čepic atd. s motivy maskota medvěda Bollo.

Dětská hřiště přímo v areálu

Přímo v areálu také najdete hned několik sportovních a dětských hřišť, kde můžete nechat děti užívat si skluzavek, houpaček, vzduchové trampolíny a dokonce i pirátské lodi, a přitom relaxovat v příjemném prostředí rekreačního areálu.

Minigolf v resortu

S celou rodinou si užijete spoustu zábavy i na našem minigolfovém hřišti. 
Hole i míčky Vám rádi zapůjčíme na recepci, takže nic nestojí v cestě Vašemu rodinnému nebo přátelskému turnaji.
V provozu od dubna do října (podle počasí možné i v zimním období).

Adrenalinové zážitky pro nejmenší i největší

Floujtrejl Lipno

Bobová dráha

Hledáte nejen zábavu, ale i zážitky, které si budete dlouho pamatovat? Pak si nenechte ujít Bobovou dráhu, která dokáže nadchnout dospělé i děti v každém věku. Na výběr a vyzkoušení jsou pro Vás připraveny hned dvě samostatné dráhy, na kterých pro Vás bude každá jízda jen výzvou pro další.

Rodinná cyklotrasa Floutrejl

Pokud si chcete vychutnat krásnou lipenskou přírodu, doporučujeme Vám vyzkoušet rodinnou terénní cyklotrasu Floutrejl.
Trať je navržena pro bezpečnou a plynulou jízdu, takže 5 km dlouhý sjezd zvládnou bez problému již děti od 6ti let.
Zábavnou formou Vás cyklotrasa provede hned několika typy šumavských lesů. Zpět na kopec se pak dostanete pohodlnou čtyřsedačkovou lanovkou.

Bikepark

Pokud je pro Vaše děti pohodlná jízda na kole nudou, můžete spolu absolvovat sjezd v Bikeparku Lipno.
Dvě tratě s rozdílnou obtížností, plné terénních vln a klopených zatáček, pobaví jak začátečníky, tak i zkušené bikery.

Pohodlná doprava nahoru i dolu

Lanová dráha Lipno

Čtyřsedačková lanová dráha

Zdá se Vám vzdálenost k jednotlivým atrakcím příliž náročná? Využijte komfortní čtyřsedačková lanová dráha, která Vás doveze přímo mezi Království lesa, Stezku korunami stromů, Frisbee Park, Bike Park, Floutejl apod...
Lanovou dráhou se až na vrchol Kramolína pohodlně dostanete i se svým kolem nebo koloběžkou.
Lanová dráha je v provozu po celý rok.

Společné výlety bez ohledu na kondici

Cyklisté na Lipně

100+ km cyklotras kolem Lipna

Okolí Lipenské přehrady je protknuto více než sto kilometry kvalitně upravených Cyklostezek, které jsou vhodné jak pro jízdu na kole nebo koloběžce, tak i pro výlet na in-line bruslích. V široké nabídce půjčovny kolečkových bruslí, koloběžek a kol samozřejmě nechybí kola a koloběžky s elektrickým pohonem, které umožňují zažít krásné a dlouhé výlety i pro netrénované turisty.

Půjčovna sportovního vybavení

Nestačí Vašim dětem síly na delší výlet, který byste si nechtěli nechat ujít? Půjčte dětem elektro-koloběžku Hugo a vydejte se s nimi na některou z připravených lipenských cyklotras, kterou si případně můžete zpestřit netradiční plavbou převozem.

Půjčovnu sportovního a turistického vybavení najdete přímo v našem areálu.

Pohodlná rezervace pobytu