SlideLand - Bobová dráha Lipno

Bobová dráha přímo v obci Lipno nad Vltavou je ideálním celoročním cílem rodinných a školních výletů pro všechny, kteří preferují aktivní využití volného času. Na bobové dráze, která je otevřena celoročně, si každý přijde na své.
Pro děti od 3 let v doprovodu rodičů, od 8 let bez doprovodu ve vlastním bobu.

Tato dráha nabízí nevšední zážitek z jízdy téměř kilometrovým nerezovým korytem na pohodlných kolečkových bobech s překrásnými výhledy na Lipenské jezero. Nebo snad dáte raději přednost jízdě tak trochu z ptačí perspektivy na horské bobové dráze?

V areálu jsou obě – jak horská tak korytová – vzájemně propleteny, což z nich činí unikátní projekt, který jinde v České republice nenajdete!

Lipenský SlideLand je jednou z nejzajímavějších bobovek v Čechách. Navštívit ji můžete i v zimě! Speciální boby, jejichž rychlost si řídíte sami, Vám nabídnou adrenalin ve 21 zatáčkách, dvou tunelech a terénních zlomech. Naleznete ji jen pár minut chůze od apartmánů Landal Marina Lipno.

Hlavní přednosti bobové dráhy Slideland Lipno

Korytová bobová dráha  se řadí svojí délkou (1 km) i rozmanitostí (21 zatáček, 2 tunely a terénní zlomy) ke světové špičce. Kilometrovou korytovou bobovou dráhu ocení spíše sportovnější jezdci.

Na horské bobové dráze si užijete jízdu tak trochu z ptačí perspektivy, zlatým hřebem jsou 2 zatáčky s téměř 360 stupni. Tato dráha je díky bezpečnostním pásům a automatickým brzdám vhodnější pro rodiny s dětmi.

Na start dráhy, který se nachází na kopci nad lipenským jezerem, se dostanete pomocí vleku. Dolů jedete nerezovým korytem nebo trubkovou horskou dráhou na speciálních bobech, na kterých si sami regulujete rychlost pomocí páky.

Děti od 3 let jezdí s rodiči, od 8 – 100 let bobujete sami nebo ve dvojici.

Po vzrušujícím zážitku z jízdy je Vám k dispozici stylová dřevěná hospůdka Bobovka s pestrým sortimentem nápojů a dobrotami z grilu, "rodinný altánek", ve kterém můžete nakrmit nebo nakojit své děti, a dřevěné dětské hřiště s trampolínou a skluzavkou zabudovanou v zemi.

Celý areál je bezbariérový a v provozu po celý rok.

Hosté Landal Marina Lipno mají navíc zvýhodněné vstupné na tuto úžasnou atrakci.

Ceník bobové dráhy

Jízdné je stejné pro horskou bobovou dráhu a korytovou bobovou dráhu. Jízdné lze kombinovat. Cena je za osobu ne za bob.

  • 1 osoba - 1 jízda: 100 Kč
  • Rodinná karta 6 jízd: 500 Kč
  • Velká rodinná karta 10 jízd: 750 Kč
  • Skupinová karta 40 jízd: 2 500 Kč

Karty jsou přenosné, použitelné pro obě dráhy, platné 24 měsíců od zakoupení.

Provozní doba

Leden, únor, březen, duben: denně 10:00 - 18:00

Květen, červen: pondělí - čtvrtek 10:00 - 18:00
pátek 10:00 - 20:00
sobota 09:00 - 20:00
neděle 09:00 - 18:00

Červenec, srpen: denně 09:00 - 21:00

Září: pondělí - čtvrtek 10:00 - 18:00
pátek 10:00 - 20:00
sobota 09:00 - 20:00
neděle 09:00 - 18:00

Říjen, listopad, prosinec: denně 10:00 - 18:00

V zimních měsících může být mimo provoz korytová bobová dráha a to z důvodu špatného počasí. Horská bobová dráha je v provozu za každého počasí.

Přístup od recepce Landal Marina Lipno

Pěšky: od budovy H podchodem na velké parkoviště vedle lanovky, odtud asi 200 metrů nahoru kolem rybníčku až k Bobové dráze.

Autem: vpravo na kruhový objezd, na něm odbočit doleva na velké parkoviště, odtud pešky asi 200 metrů nahoru kolem rybníčku až k bobové dráze.

Rezervace pobytu online