JEZERNÍ CYKLOSTEZKA

Hezkou a nenáročnou projížďkou pro děti a rodiče je Jezerní cyklostezka mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem. Stezka vede podél vody a okouzlí Vás parádními výhledy na vodní hladinu. K odpočinku nebo přestávce na svačinu můžete využít spoustu laviček a plážiček, které lemují celou trasu. Trať mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem je v noci osvětlena, a tak můžete své projížďky protáhnout klidně i do večerních hodin.

Pokud je Vám trasa z Lipna do Frymburku krátká, můžete se posílit zmrzlinou nebo obědem v některé z hospůdek na kouzelném náměstí ve Frymburku, pak přejet převozem do Frýdavy a pokračovat po druhé straně jezera po stezce přes Přední Výtoň zpět do Lipna nad Vltavou.

Náš tip: Nemáte vlastní kolo nebo byste chtěli vyzkoušet nějaké hezčí a modernější? V naší půjčovně, která se nachází v areálu parku přímo u Jezerní cyklo/inline stezky si vyberete kolo nebo elektrokolo přesně podle svých přestav.

Půjčovna sportovního vybavení pro naše hosty je otevřená po celý rok.

Jezerní in-line stezka

Díky nové Jezerní in-line stezce vedoucí z Frymburku až do Přední Výtoně, která patří nejen svým povrchem k absolutně nejlepším v České republice, je Lipno ideálním místem také pro všechny in-line bruslaře.

Cyklisté na Lipně

Téměř 19 km dlouhá trasa kopírující levý břeh Lipna nabízí nádherné výhledy na vodní hladinu. Díky častému zvlnění, mírným zatáčkám a drobným stoupáním působí stezka velmi rozmanitě a rozhodně Vás nebude nudit. Při průjezdu městečkem Frymburk se pak přímo nabízí občerstvení na jedné z místních restauračních zahrádek na náměstí.

Úsek z Frymburku do Lipna nad Vltavou je v noci osvětlen. Trasa je vhodná i pro začátečníky a děti, pouze v úseku u kempu Modřín se doporučuje začátečníkům při prudším sjezdu do levotočivé zatáčky přibrzdit.

Jezerní in-line stezka není zdaleka jedinou bruslařskou chloubou Lipna. Cyklostezka ze Stožce do Nové Pece je mnohými in-line bruslaři považována za vůbec tu nejkrásnější v Čechách. Šestnáctikilometrová trasa s novým povrchem vede nádhernou krajinou NP Šumava a kopíruje řeku Vltavu a železniční trať. Trasa je vhodná i pro začátečníky.

In-line brusle a veškeré příslušenství si můžete zapůjčit za zvýhodněnou cenu přímo v našem resortu.

Pro naše hosty máme speciální akce a bohatý výběr letního sportovního vybavení.

VÍTKŮV HRÁDEK

Po asfaltové stezce vystoupáte z Frýdavy do osady Svatý Tomáš a odtud na Vítkův Hrádek, nejvýše položenou zříceninu v Čechách. Odměnou Vám budou dech beroucí výhledy na celé Lipensko a za slunečného počasí uvidíte na rakouské straně i Alpy. Občerstvit se můžete přímo pod rozhlednou na Vítkově Hrádku nebo si dopřát luxusní oběd v restauraci zrekonstruované Lesovny Svatý Tomáš.

Náš tip: Vaše manželka či prarodiče si výlet užijí mnohem více, pokud jim vypůjčíte elektrokolo. Drsní chlapi si tak můžou dopřát náročnější vrcholový trénink, zatímco se holky budou kochat krajinou a povídat si. Záruka dobré nálady a spokojenosti pro všechny.

Moderní elektrokola s výdrží baterie až na 100 km Vám zapůjčí v půjčovně přímo v našem resortu. 

ČERTOVA STĚNA

Vydejte se na kole z Lipna nad Vltavou směrem na Loučovice a Vyšší Brod a čeká Vás úžasná krajina kolem řeky Vltavy s krásnými kamennými útvary a lesy. Cyklotrasa k Čertově stěně a Čertovým proudům je ideálním výletem pro rodiny s dětmi, protože vede téměř celá z kopce. Pokud dojedete až do Vyššího Brodu, můžete navštívit místní minipivovar U Jakuba a zpět se svézt vlakem z Vyššího Brodu do Loučovic.

Díky naší resortní půjčovně Lipno Centrum získávají naši hosté exkluzivní slevu 15% na veškerý sortiment.

ZAREZERVUJTE SI POBYT ONLINE