Bruslení na zamrzlém Lipně

Ledová magistrála jedinečná atrakce

Jedním z našich unikátů je Lipenská magistrála. Když počasí dovolí, vznikne více než desetikilometrová bruslařská dráha na ploše jezera. Jedna z nejdelších drah v Evropě! Vždy se jedná o nezapomenutelný zážitek, který láká návštěvníky z celé republiky i zahraničí.

Zda zvolíte bruslení, hokej s přáteli, nebo vyjížďku na běžkách je jen na Vás. Dráhu na zamrzlém Lipně vyhledávají nejen příznivci ledních sportů, ale i turisté. Obyčejná procházka, vyjížďka na saních, nebo s kočárkem získává zcela jiný nádech a stává se jedinečnou lipenskou atrakcí.

Bruslení na Lipně- aktuálně

Lipenské jezero není zamrzlé!

Nejdelší bruslařská dráha na světě

Pojďte si s námi užít bruslení po zmrzlé hladině lipenského jezera. Bruslařská dráha z Lipna nad Vltavou do Frymburku, která se stala velkým hitem zimní sezony, byla za přítomnosti komisaře oficiálně označena jako nejdelší bruslařská dráha na světě. Dráha se svou délkou 10 922 metrů překonala 7.8 kilometrů dlouhou bruslařskou dráhu v kanadské Ottawě.

Lipenská magistrála

Při pěkném počasí se na dráze pohybuje až 3000 lidí. Dráha je po celé své délce široká 6-8 metrů. Občerstvení je k dispozici v místních stáncích, které nabízejí teplé nápoje a speciality na grilu.

V případě, že jste si sebou nevzali brusle, tak můžete využít naší resortní půjčovnu, která vám zajistí vše potřebné vybavení.

Magistrála je pravidelně upravována, odhrnuje se sníh a zametá se led kartáčem, nabízí šířku až 8 metrů a je také měřena síla ledu po celé její délce. Žádné vybavení si ani nemusíte brát z domova. Stačí zajít do jedné z naší půjčovny přímo v areálu Landal Marina Lipno a vše si půjčit. Pro naše hosty za výhodnější ceny!

Vstup na lipenskou magistrálu dráhu je zdarma.

ZAREZERVUJTE SI POBYT SI U NÁS