České Budějovice

České Budějovice

Historické město České Budějovice

Navštivte historické město České Budějovice. Při jeho návštěvě jistě oceníte velké náměstí, které je lemováno renesančními a barokními domy. Celému náměstí pak vévodí Samsonova kašna.

České Budějovice jsou pěkně vybroušeným diamantem Jižních Čech. Město založené v roce 1265, na tzv. zelené louce, Přemyslem Otakarem II. má bezpochyby svůj půvab. Nespočet útulných kaváren a hospůdek s nízkými stropy Vás budou doslova vábit k posezení.

V architektuře se tu snoubí gotika s renezancí a barokem. Po bloudění úzkými uličkami se při troše štěstí ocitnete na náměstí se Samsonovou kašnou a Černou věží. Pozor si hlavně dávejte na to, abyste nešlápli na bludný kámen.

Jak říkal Jára Cimrman: „V Českých Budějovicích by chtěl žít každý.“ Máte jedinečnou možnost si udělat svůj vlastní názor při jejich návštěvě.

Poznejte krásu ptačího ráje při prohlídce naučné turistické stezky Vrbenských rybníků, či historické centrum v čele s Černou věží, za návštěvu stojí i místní Hvězdárna a planetárium. Na Piaristickém náměstí můžete shlédnout expozici historických motocyklů. V městské části Máj si na své přijdou i příznivci adrenalinu v lanovém parku.

Milovníci chmelového moku si nemohou nechat ujít prohlídku pivovaru Budějovický Budvar, kterou mohou spojit s gurmánským zážitkem v Pivnici Budvar s tradičními českými pochoutkami.

Budějovický Budvar

Shoppaholikům bychom doporučili projít nákupní ulici Lannova, kterou se dostanou až do nákupního centra Mercury. Zde je i hlavní autobusové nádraží ojedinělé svou architekturou – nachází se totiž na střeše budovy nákupního centra.

Dalším rájem pro nákupy se může stát Nákupní centrum Igy na Pražské třídě, či Obchodní centrum Géčko u hypermarketu Globus.

V Českých Budějovicích můžete také navštívit velké Hopsarium či jiná indoorová hřiště pro děti.

Filmové milovníky může zaujmout nabídka Multikina Cinestar, či Kina Kotva.

V příznivém počasí není nad relax na dece v lesoparku Stromovka či na Sokolském ostrově.

Nově je možné se z Českých Budějovic dostat do Hluboké nad Vltavou i po řece, a to díky projektu „Dokončení vltavské vodní cesty“.