Český Krumlov

Český Krumlov

Český Krumlov - světová památka UNESCO

Poznejte jedinečné město a nechte na sebe dýchnout atmosféru dávných let.

Český Krumlov patří mezi nejkrásnější česká města. Nechte se okouzlit malebnými štíty měšťanských domů, spletí křivolakých středověkých uliček, impozantním zámkem nad Vltavou a bohatým kulturním i společenským vyžitím.

Český Krumlov patří mezi památky světového dědictví UNESCO. Ke zdejšímu hradu a zámku náleží nádherná věž, o které spisovatel Karel Čapek tvrdil, že je „nejvěžovatější ze všech věží, které kdy poznal“. Českokrumlovský zámek vás nadchne i svým zámeckým divadlem, jednou z nejzachovalejších barokních scén na světě, lapidáriem, Plášťovým mostem a zámeckou zahradou s unikátním přírodním divadlem s otáčivým hledištěm. K zámku patří také medvědi, kteří se zde chovají od dob posledních Rožmberků.

Město je proslulé především areálem hradu a zámku, jež je druhým největším zámeckým komplexem České republiky. Také jej naleznete od roku 1992 na Seznamu památek kulturního dědictví UNESCO. Nenechte si ujít vyhlídku ze zámecké věže, prohlídku výběhu s medvědy v hradním příkopu či procházku rokokovou zámeckou zahradou s kaskádovitou fontánou.

V centru města se nachází také Zrcadlový labyrint. Nenechte si ujít ani návštěvu Grafitového dolu. Z muzeí navštivte Muzeum Fotoateliér Seidel, Muzeum voskových figurín nebo Muzeum loutek a marionet. Vypravit se můžete i na koncerty nebo tradiční slavnosti, například Pětilisté růže, Svatováclavské nebo Slavnosti vína.

Nicméně je to také centrum kulturních akcí

Od návštěv muzeí (za zmínku stojí např. Muzeum Fotoateliér Seidel, Regionální muzeum, Muezum Tortury, Muzeum voskových figurín, Muzeum loutek a marionet) a galerií (Art galerie a Dům fotografie) přes koncerty, tradiční slavnosti (Pětilisté růže, Svatováslavské, Slavnosti vína atd.), noční prohlídky města až po posezení ve stylových hospůdkách.

Otáčivé hlediště Český Krumlov

V centru města naleznete také Zrcadlový labyrint.

Velmi zajímavé zážitky a poznatky si odnesete z prohlídky Grafitového dolu.

Toto vše je obklopeno nádhernou a neporušenou přírodou, kterou můžete obdivovat i z jiného úhlu, např. díky vodní turistice.

Poznejte tedy Český Krumlov v celé své kráse a odnesete si nezapomenutelné zážitky.

Více informací zde

Infocentrum Český Krumlov
Náměstí Svornosti 2
381 01 Český Krumlov