Linz

Zobrazeno: 18445
Město Linz

Rakouské město LINZ

Nedaleko od hranic leží v Rakousku na březích Dunaje krásné město Linec. Navštívit zde můžete Linecký zámek, zajímavé Muzeum budoucnosti nebo Lineckou botanickou zahradu. Nezapomeňte posedět v některé z útulných kaváren a ochutnat tradiční linecký dort.

Navštivte Linec, jenž má s Českou republikou hodně společného, např. nejstarší železnice v kontinentální Evropě. Jde o koněspřežnou dráhu sloužící k přepravě soli. Dnes zde trasu kopíruje značená turistická trasa.

Svou prohlídku města započněte na hlavním náměstí Hauptplatz obklopeném nádhernými barokními budovami. Uprostřed tohoto největšího uzavřeného náměstí v Evropě stojí působivý 20 metrů vysoký morový sloup. Právě zde začíná Landstraße, nejznámější a nejfrekventovanější ulice s obchody.

V noci se břeh Dunaje proměňuje díky světelným inscenacím Brucknerhausu, muzea Lentos Kunstmuseum a Ars Electronica Center v pestrou hru barev. Právě kolem Dunaje se po celý rok setkávají milovníci umění a kultury.

A co lze v Linci navštívit?

Možností je spousta, jedna z nich je například Linecký zámek, muzea (např. Muzeum budoucnosti), církevní památky a mnoho dalších. Odpočinek můžete hledat v Linecké botanické zahradě a své děti poté vezměte do zoologické zahrady. Na vršek Pöstlingberg můžete jet tradiční úzkokolejnou dráhou.

Za nákupy můžete vyrazit do centra či okrajových částí města.

A po náročném dni plném dobrodružství si sedněte do jedné z místních kaváren a ochutnejte tradiční linecký dort.

Tourist Information Linz
Hauptplatz
4020 Linz
http://www.linz.at/cesky/