Vodní nádrž Lipno

Vodní nádrž Lipno

Vodní nádrž Lipno jen pár stovek metrů od našich apartmánů

Vodní nádrž Lipno – největší umělé jezero v České republice, právem nazývané „jihočeské moře“ se nachází v Chráněné krajinné oblasti Šumava.

Během dovolené na Lipně si nenechte ujít návštěvu Údolní nádrže Lipno, největší vodní plochy na území České republiky, která je hrdě nazývána jako české nebo jihočeské moře.

Lipenská přehrada dosahuje úctyhodné délky 48 km největší šířky 10 km. Voda z ní je vedena k podzemní elektrárně. V podkroví jedné z budov v blízkosti přehradní hráze v Lipně nad Vltavou se nachází Informační centrum ČEZ, kde se během letní turistické sezony dozvíte z historie a současnosti vodní elektrárny Lipno spoustu zajímavostí.

Každou celou hodinu se zde promítají filmy a nechybí zde ani funkční model elektrárny. Těšit se můžete také na zasvěcený odborný výklad a na virtuální prohlídku autentického provozu pomocí průmyslových kamer snímajících jednotlivé provozní prostory.

Se svou délkou 48 km a šířkou až 10km je největší vodní plochou v České Republice.

Přijeďte se k nám nejen ubytovat do apartmánů Landal Marina Lipno na břeh Lipenského jezera, ale i se něco dozvědět a přiučit o tomto unikátním vodním díle jako takovém.

Vodní elektrárna Lipno I je součástí vltavské kaskády. Její nádrž s rozlohou téměř 50 km2 představuje svou plochou naše největší umělé jezero. 

Obsah nádrže 306 mil. m3 vody je využíván pro víceleté řízení odtoku.

V letní turistické sezoně od 15. června do 15. září je centrum otevřeno denně od 10 do 16 hodin (poslední prohlídka od 15 hodin).


Kontakt

Informační centrum ČEZ vodní elektrárny Lipno
382 78, Lipno nad Vltavou

Bližší informace a domluvení prohlídky Vodní nádrže Lipno na naší recepci.

Ceník

Vstupné: dospělí 20 Kč, děti a studenti 10 Kč